تحقیق ارزشمندپل

دسته بندي : فنی و مهندسی » معماری

 اولین پل ها به دست طبیعت ساخته شدند، به سادگی افتادن کنده در عرض رود. اولین پل های ساخته دست بشر احتمالاً فراخناهایی از الوار چوبی یا تخته الوار و در نهایت از سنگ بودند، در حالی که پایه ای ساده و ترتیبی با دیرک متقاطع استفاده می کردند. عمده این پل های اولیه نمی توانستند وزن های سنگین را نگه دارند یا جریان های قوی را تحمل کنند. این ضعف ها بود که به پیشرفت پل های بهتر کمک کرد.  

 مقالات حماسی هند توجیهات افسانه ای از پل های ساخته شده از هند تا لانکا به وسیله ارتش Rama در بردارند. Arthashastra از kautilya ساخت سدها و پل ها را ذکر می کند. پل Mauryan  نزدیک Girnor به وسیله James Princep  بررسی شد. این پل در طول یک سیل برده شد، و بعد توسط Paspagupta ، معمار ارشد امپراتور Chandragupta اول تعمیر شد. این پل همچنین تحت مراقبت Yavana Tushaspa و سلسله Satrap Rudra قرار گرفت. استفاده ازل های قوی تر با استفاده از بامبری بهم تابیده یا زنجیره های آهنی در هندوستان تا حدود قرن چهارم مشهود بود. تعدادی پل، هم برای اهداف نظامی وهم تجارت، بوسیلۀ دولت Mughal در هندوستان ساخته شد. 

بزرگترین پل سازمان عهد باستان رومی های باستان بودند. رومیان پل های قوسی و جوپل های ساختند که در شرایطی  ایستادگی داشتند که طرحهای قبلی را تخریب می کردند. یک نمونه پل Alcantara  است، که روی پل Tagus در اسپانیا نیاشد. رومیان از تبون هم استفاده کردند که تنوع استحکام یافته شده در سنگ طبیعی را کاهش داد. یک نوع سیمان یا بتون به اسم Pozzolana بود که متشکل از آب، آهک شن و سنگ آتشفشانی بود. پل های آجر و ساروج پس از عصر روم ساخته شد، چون تکنولوژی سیمان ناپدید شد بعد از آن دوباره کشف شد. 

هر چند پل های بزرگ چینی ها از ساختمان چوبی در زمان Warring States وجود داشت، قدیمی ترین پل سنگی باقی مانده در چین پل Zhaozhou است که در طول سلسله Sui  در سال های 595 تا 605 پس از میلاد نباشد. این پل به لحاظ تاریخی هم اهمیت دارد چون قدیمی ترین پل قوسی Open- Spandrel سنگی جهان است.را پل های قوسی تکه ای اروپایی حداقل به پل Alconetar (حدود قرن 2 پس از میلاد) بر می گردد، در حالی که پل عظیم عصر رومی Trahan (105 پس از میلادجنبه ای از قوس های تکه ای Open- Spandrel .  

پل های طنابی، نوع ساده پل معلق، توسط تمدن Inca  در کوههای آند در آمریکای جنوبی، درست پیش از مستعمره سازی اروپایی در 1500، استفاده شد.  

دسته بندی: فنی و مهندسی » معماری

تعداد مشاهده: 1119 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

تعداد صفحات: 7

حجم فایل:48 کیلوبایت

 قیمت: 3,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    بانرم افزار آفیس باز می شود

  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل Word هفت صفحه